Kup pan książkę. Dobrą!

Nie tylko książki, ale nawet poszczególne opowiadania Joanny Krystyny Radosz z żużlowersum można czytać niezależnie od siebie. Każde jest kompletną opowieścią, z pełnokrwistymi bohaterami i zwrotami akcji, podszytymi tajemnicą bądź adrenaliną. A jednocześnie każde z nich jest zaledwie częścią układanki, z której odbudować można świat tak kompletny i realny, że aż trudno uwierzyć, że zrodził się w wyobraźni pisarki. Nie trzeba się znać na żużlu, nie trzeba lubić sportu. Wystarczy kochać ten moment, w którym można całkowicie zatracić się w literaturze.

Anna Tess Gołębiowska

To recenzja, którą napisałam po lekturze przedpremierowej „Czarnej Książki. Zostać mistrzem”. Zaklepałam sobie tę możliwość, pisząc recenzję „Czarnej Książki”, która mnie zachwyciła.Książki Joanny Krystyny Radosz to ten rzadki przypadek, kiedy wydawca odrzucił tekst nie z powodu jakości, ale dlatego, że to zbyt ryzykowna tematyka (ale poprosił o napisanie czegoś popularnego)… Co jest o tyle dziwne dla mnie, że nie znam się na żużlu, a pochłonęłam oba zbiory opowiadań i chciałam więcej i więcej. A sięgnęłam po „Czarną Książkę” z głupia frant – ot, mignęło mi na fejsie, że beta-czytelnicy poszukiwani, miałam akurat trochę czasu i uznałam, że co mi szkodzi, pomogę debiutantce radami. I okazało się, że żadne rady nie były potrzebne.

Autorka wybrała trudniejszą drogę – zamiast napisać coś w popularnym gatunku, co ukazałoby się od ręki, postanowiła udowodnić, że osoby powiązane ze światem żużla mogą być bohaterami ciekawych opowieści.

Jeśli chcecie przekonać wydawców, że warto wydawać nowe, dobre rzeczy, weźcie udział w ten zbiórce. Już 30 zł da Wam dwa ebooki fantastycznych zbiorów opowiadań, a 50 zł – dodatkowo papierową „Czarną Książkę. Zostać mistrzem”. Po prostu kupujecie dobra książkę, a dodatkowo pokazujecie, że warto porwać się na coś nowego. I że czytelnicy lubią wyzwania, a nie kalki. Ja już kupiłam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *